July 26, 2017

Spring 2017 graduates

Kishwaukee College has announced the graduates for Spring 2017.  Graduation Honors are divided into three categories based on final cumulative grade point average (GPA) on a 4.0 scale: summa cum laude-GPA between 3.75-4.0; magna cum laude-GPA between 3.5-3.749; cum laude-GPA between 3.25-3.499.  Students who fulfill requirements for a Certificate and have a final cumulative GPA of 3.25 or higher are awarded a Certificate w/ Distinction.

The following students completed the requirements for graduation from Kishwaukee College:

Amboy:           Jacob Kaecker, Associate in Science, Magna Cum Laude       

Ashton:           Krista Beach, Associate in Science, Summa Cum Laude

Bartlett:            Alexander Mascow, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair; CERT, Diesel Power/Equipment Repair

Belvidere:        Gary Fischer, CERT, Collision Repair;

                        James Sullivan, AAS, Computer-Aided Mechanical Design, Cum Laude

Bryon:             Brooke Messer, Associate in Science;

                        Kassandra Rosecke, CERT, Floral Horticulture

Capron:           Charles Johnson, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction

Carpentersville: Tyler Prewitt, AAS, Registered Nursing

Chicago:          Lonnie Watts, Associate in Science,

Clare:               Tammy Dreves, CERT, Application Specialist, w/ Distinction

Compton:        Anthony Menzel, Associate in Arts,

Cortland:         Michelle Abbott, CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Jennyfer Ante, Associate in Arts, Cum Laude;

                        Jalisha Bond, Associate in Science;

                        Viviana Castillo, Associate in Science;

                       Susanna Eschbach, AAS, Electronics & Computer Tech, Summa Cum Laude; CERT, Alternative Energy Technology, w/ Distinction; CERT, Industrial Electricity, w/ Distinction;  CERT, Indstrl Electronics/A+ Prep/Controls, w/ Distinction;

                        Hailey Espy, Associate in Science;

                        Angelica Garcia, AAS, Registered Nursing;

                        Taylor Kadison, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Amanda Perez, Associate in Science;

                        Briana Solorio, Associate in Science, Summa Cum Laude

Creston:           Alicia Davis, Associate in Arts, Magna Cum Laude

DeKalb:           Kate Ahlgren, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Angelica Alcaraz, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Nicholas Alms, Associate in Arts;

                        Therese Aloisio, CERT, Therapeutic Massage, w/ Distinction;

                        Deborah Bailey, Associate in Arts;

                        Katie Barton, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Brian Bell, AAS, Electronics and Computer Technology, CERT, Alternative Energy Technology, w/ Distinction, CERT, Industrial Electricity, w/ Distinction, CERT, Indstrl Electronics/A+ Prep/Controls, w/ Distinction;

                        Lolade Bello, CERT, EMT;

                        Marcus Blair, CERT, Basic Automotive Technology, w/ Distinction; CERT, Advanced Automotive Technology, w/ Distinction;

                        Taylor Bonnevier, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude; Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Heather Borgardt, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude;

                        Rachel Brink, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Cassondra Burright, CERT, Medical Billing and Coding;

                        Nicole Cardinal, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Tiffiney Castro, AAS, Nursing;

                        Tealane Charrier, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Troy Clark, Associate in Science;

                        Tamara Coleman, Associate in Science;

                        Lindsey Costliow, Associate in Science;

                        Shayla Council, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Jade Crawford, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Salina Cruz, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        David Dailey, Associate in Engineering Science, Summa Cum Laude;

                        Talon Diaz, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Richard Dreier, CERT, Garden Center Operations, w/ Distinction;

                        Eliot Fagman, AAS, Automotive Technology, Magna Cum Laude;

                        Lanee Faivre, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Lucy Farley, CERT, Industrial Electricity, w/ Distinction;

                        Rory Gallagher, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Jeremy Garbutt, Associate in Arts;

                        Mireya Garcia, Associate in Science;

                        Nadia Gomez, Associate in Science, Cum Laude;

                        Cruz Ivan Gomez Garcia, CERT, Basic Automotive Technology, w/ Distinction;

                        Tyler Greenwood, Associate in Arts;

                        Christopher Griffith, AAS, Comp-Aided Architect Design, Summa Cum Laude; CERT, Computer-Aided Mechanical Drafting, w/ Distinction;

                        Alexandria Halverson, Associate in Science, Cum Laude;

                        Adrian Hamilton, CERT, Therapeutic Massage;

                        Kassidy Hamm, Associate in Science;

                        Erik Hansen, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Alexis Hanson, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Benjamin Hart, Associate in Science;

                        Anna Hartnett, AAS, Registered Nursing, Cum Laude;

                        Hannah Hasenfang, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Kaitlin Hernandez, Associate in Science, Cum Laude;

                        Heidi Hershberger, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Miranda Hill, Associate in Science;

                        Deandre Hits, Associate in Arts;

                        Kathryn Hoiness, Associate in Arts;

                        Keilani Howery, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Hector Huizar, Associate in Science;

                        Jacob Hunley, Associate in Science;

                        Diamond Isom, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Augustine Jesmer, Associate in Science;

                        Kristin Johnson, Associate in Science;

                        Samantha Johnson, Associate in Science;

                        Richard Jones, Associate in Science, Summa Cum Laude; CERT, Microcomputer Applications, w/ Distinction;

                        Taryn Kemp, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Durga Khanal, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Kathryn Kingren, Associate in Science, Cum Laude;

                        Meghan Kuhman, CERT, Medical Billing and Coding, w/ Distinction;

                        Olamide Lamidi, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Jessica Langston, Associate in Science;

                        Joshua Lazenby, Associate in Science, Cum Laude;

                        Elizabeth Lehan, CERT, Criminal Investigations, w/ Distinction;

                        Kelly LePere, Associate in Science;

                        Lorrina Letterer, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Rebecca Lord, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Jenise Lorenzy, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Corbin Lutsch, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Noe Mascote, CERT, Basic Automotive Technology, w/ Distinction;

                        Julie McIntyre, AAS, Ornamental Horticulture/General;

                        Heather McPherson, Associate in Science;

                        Evelin Mercado, Associate in Science;

                        Kimberly Morgan, CERT, Esthetics, w/ Distinction;

                        Chasity Moss, Associate in Science;

                        Austin Myers, Associate in Science, Cum Laude;

                        Rebekkah Neff, Associate in Arts, Cum Laude;

                        Bhumika Niraula, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Oluwasetemi Ojelade, Associate in Science;

                        Bryce Parker, Associate in Arts, Associate in Fine Arts/Art Option;

                        Josefina Pedraza, AAS, Early Childhood Education, Summa Cum Laude;

                        Emily Phelps, Associate in Science;

                        Savannah Price, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Deshaun Ramey, Associate in Science;

                        David Reid, Associate in Science;

                        Brittany Remington, Associate in Arts, Cum Laude;

                        Crystal Resendiz, Associate in Science;

                        Rachel Reynolds, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Bianka Rios, Associate in Arts;

                        Alexander Roach, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair; CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                        Jashawna Robinson, Associate in Science;

                        Nicholas Rodeo, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Joseph Rodey, CERT, Computer Programming, w/ Distinction;

                        Nilda Rodriguez, Associate in Science, Cum Laude;

                        Stephane Sanan, Associate in Science;

                        Ana Sandoval, Associate in Science;

                        Robert Sarto, AAS, Registered Nursing, Cum Laude;

                        Taylor Seitz, AAS, Ornmntl Hort/Lndscp Dsgn/Constrction;

                        Daniel Smith, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Elizabeth Smith, AAS, Nursing;

                        Faruq Solebo, Associate in Science;

                        Arcelia Soria Hernandez, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Chimarra Spivey, Associate in Science;

                        Christopher Steevens, AAS, Automotive Technology, Summa Cum Laude; CERT, Basic Automotive Technology, w/ Distinction; CERT, Advanced Automotive Technology, w/ Distinction;

                        Trennel Stewart, CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Salih Targoni, Associate in Science;

                        Glen Taylor, CERT, Basic Automotive Technology; CERT, Advanced Automotive Technology;

                        Bridget Tewksbury, AAS, Registered Nursing;

                        Traiscey Tolbert, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Brenda Vance, Associate in Science, Cum Laude;

                        Aidan Varda, AAS, Criminal Justice-General, Summa Cum Laude;

                        Kimberly Vargas, CERT, Esthetics, w/ Distinction;

                        Juan Velasco, Associate in Science, Cum Laude;

                        Samuel Votaw, Associate in Arts;

                        Terrance Walker, Associate in Science;

                        Gretta Ward, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Arija Weber, AAS, Registered Nursing, Cum Laude;

                        Ginnifer Welton, AAS, Registered Nursing;

                        Kamariah Wilkerson, Associate in Science;

                        Keith Wray, Associate in Science;

Dixon: Tabitha Bushman, CERT, Medical Billing and Coding;        

Earlville: Gabrielle Cultra, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Alyssa Ohme, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Karri Stanley, Associate in Science, Summa Cum Laude;

 

Elgin:   Brad Kane, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair;

            Steven Lobianco, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair; CERT, Diesel Power/Equipment Repair,         

Elmhurst:         Victoria O'Neill, Associate in Science,          

Esmond:          Logan Johnson, Associate in Science;

                        Meijiao Lyons, CERT, Basic Nurse Assisting,
          

Franklin Grove: Matthew Dickey, Associate in Science       


Geneva:           David Hughes, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Alexander Skogman, CERT, Private Pilot Training, w/ Distinction
        

Genoa: Maxwell Abel, AAS, Automated Engineering Tech, Cum Laude; CERT, Precision Machining Apprentice, w/ Distinction; CERT, Certified Production Tech, w/ Distinction; CERT, CNC Production Technician, w/ Distinction;

                        Josefina Acosta, AAS, Registered Nursing;

                        Stephanie Alcantar, Associate in Science;

                        Kellie Armstrong, Associate in Science, Cum Laude; CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Khloe Butz, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Kimberly Capes, Associate in Science;

                        Matt Cornell, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Arthur Gorrell, Associate in Science;

                       Christopher Guzy, AAS, Networking & Systems Admin, Summa Cum Laude; CERT, PC Technician, w/ Distinction; CERT, Network Administration, w/ Distinction; CERT, Cisco Networking, w/ Distinction;

                        Katelyn Hansen, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Blake Kohout, CERT, EMT, w/ Distinction;

                        Megan McCausland, Associate in Science;

                        Courtney Seisser, AAS, Registered Nursing;

                        Deion Smith, AAS, Automated Engineering Tech; CERT, Precision Machining Apprentice; CERT, Certified Production Tech, w/ Distinction; CERT, CNC Production Technician;

                        Urska Suligoj, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Briana Vintika, Associate in Science, Cum Laude;

                        Caitlin Walker, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Michael Walsh, AAS, Computer-Aided Mechanical Design, Cum Laude;

                        Alanna Wilcox, Associate in Engineering Science, Cum Laude;

                        Marcus Woodson, AAS, Collision Repair Technology;         

Gilberts:          Erik Sullivan, AAS, Diesel Power Technology, Summa Cum Laude; CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction        

Kingston:        Kenneth Ferguson, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Kevin Hunt, Associate in Science;

                        Theresa Kelly, Associate in Science;

                        Benjamin Kruse, Associate in Science, Cum Laude;

                        JaLee Poore, AAS, Registered Nursing;

                        Haleigh Pry, AAS, Registered Nursing;

                        Caitlynn Pryor, Associate in Science, Cum Laude;

                        Daniel Thorsen, Associate in Arts, Cum Laude;

                        Emma Wille, Associate in Science, Summa Cum Laude          

Kirkland:         Morgan Bruder-Hixson, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Ronald Lieving, CERT, EMT;

                        Tatiana Spung, AAS, Registered Nursing;

                        Abigail Turner, AAS, Registered Nursing, Associate in Science;

                        Jeffrey Wruck, CERT, Alternative Energy Technology, w/ Distinction          


Lee:     Kimberlie Jordal, Associate in Science, Summa Cum Laude

Lindenwood:   Karlynn Charboneau, AAS, Registered Nursing,

Loves Park:     Madison Bayliss, Associate in Science, Cum Laude

Malta:  Kevin Drendel, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Elizabeth Johnson, AAS, Networking & Systems Admin, Magna Cum Laude;

                        Nathan Wellendorf, Associate in Science, Magna Cum Laude        

Maple Park:     Morgan Taylor, Associate in Science,       

Marengo:         Sara Dodds, Associate in Arts,         

Mount Morris: Alex Markle, Associate in Science, Cum Laude;

                        Adam Weller, AAS, Diesel Power Technology, Magna Cum Laude; CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinctio     

North Aurora: Kierra Jordan, Associate in Science,

Oregon:           McKenzie Cullen, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Taylor Freed, AAS, Registered Nursing;

                        Judd Haushahn, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                        Hannah Miller, AAS, Criminal Justice-General, Magna Cum Laude; CERT, Criminal Justice Management, w/ Distinction; CERT, Social Role of Law Enforcement, w/ Distinction;

                        Megan Mjoen, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Josie Sansone, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Mason Tomash, AAS, Diesel Power Technology, Cum Laude; CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair, W/ Distinction;

                        Nathan Vilovchik, CERT, Advanced Automotive Technology, w/ Distinction;

                        Kristen Wessman, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Penny Williams, AAS, Criminal Justice-General, Summa Cum Laude; CERT, Criminal Investigations, w/ Distinction; CERT, Law for Policing, w/ Distinction; CERT, Crime Scene Processing, w/ Distinction;
                                                  CERT, Criminal Justice Management, w/ Distinction;  CERT, Social Role of Law Enforcement, w/ Distinction

Orland Hills:   Krystal McIntyre-Miller, Associate in Science, Summa Cum Laude

Ottawa:            Daylon Bishop, CERT, Basic Welding Technology;

                        Bethany Wood, CERT, EMT, w/ Distinction

Paw Paw:        Shelsie Crawford, Associate in Science;

                        Jason Kidd, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                        Mitchell Lave, Associate in Science, Magna Cum Laude


Poplar Grove:  Meghan Schobinger, Associate in Science, Magna Cum Laude

Rochelle:         Mitzi Adams, CERT, Application Specialist;

                        Pedro Anaya, AAS, Criminal Justice-General, Cum Laude;

                        Hector Arevalo, Associate in Science;

                        Efigenia Arguelles, Associate in Science;

                        Angelica Argueta, Associate in Science, Cum Laude;

                        Mariah Baker, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Jade Barringer, AAS, Registered Nursing, Cum Laude;

                        Wyatt Beck, Associate in Arts;

                        David Belmonte, AAS, Collision Repair Technology, Magna Cum Laude; CERT, Collision Repair, w/ Distinction;

                        Nicholas Berry, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Mark Boehm, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Cynthia Carter, CERT, Medical Billing and Coding, w/ Distinction;

                        Laura Cronsell, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Andrew Dorwaldt, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Daniel Emshoff, Associate in Science, Cum Laude;

                        Erin Esgar, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Jason Fox, Associate in Science;

                        Dylan Fry, CERT, Basic Automotive Technology;

                        Demeya Gillespie, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Cynthia Holt, AAS, Registered Nursing;

                        Francisca Hueramo, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Bailey Johnson, AAS, Registered Nursing;

                        Emily Johnson, Associate in Arts, Cum Laude;

                        Haley Kersten, Associate in Science;

                        Sarah Koepke, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Samuel Marchesi, AAS, Computer-Aided Architectural Design, Cum Laude; AAS, Computer-Aided Mechanical Design, Cum Laude; CERT, Computer-Aided Architectural Drafting, w/ Distinction; CERT, Computer-Aided Mech Drafting, w/ Distinction;

                        Rebecca Miller, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Sara Mitchell, Associate in Science;

                        Alyssa Navejas, Associate in Science; CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Derek Neff, Associate in Science;

                        Ashleigh Oman, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Brandon Raab, CERT, Basic Automotive Technology;

                        Zachary Richmond, CERT, Basic Welding Technology;

                        Victoria Rodriguez, CERT, Criminal Investigations, w/ Distinction;

                        Keyana Salazar, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Courtney Scott, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude;

                        April Steichen, Associate in Science, Cum Laude;

                        Danielle Stoddard, CERT, Esthetics, W/ Distinction;

                        Michael Stombaugh, CERT, Automated Industrial Tech, w/ Distinction;

                        Marina Tague, Associate in Science;

                        Yareli Tenorio, Associate in Science, Cum Laude;

                        Zechariah VanVickle, CERT, EMT;

                        Samuel Volkert, Associate in Science;

           

Rock Falls:      Nathan Mammosser, CERT, Basic Diesel Power/Equip Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction

Rockford:        Heather Chance, CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Eric Hocking, AAS, Registered Nursing, Magna Cum Laude;

                        Isaac Jensen, Associate in Science,

Roscoe:           Ginger Callovi, AAS, Radiologic Technology, Cum Laude

Round Lake:    Yonny Garcia, AAS, Computer Information Systems,

Salem:             Dylan Smith, Associate in Science,

Sandwich:       Krystal Swanson, Associate in Arts,

Shabbona:       Emma Goodrich, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Rebekah Goodrich, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Kelly Kahoun, Associate in Science;

                        Jill Simpson, CERT, Medical Billing and Coding, w/ Distinction

 Sterling:           Susan Kim, AAS, Computer-Aided Mechanical Design,

Steward:          Hannah Huber, CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Isaac O'Rorke, Associate in Science,

Stillman Valley: Miranda Cornford, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Thomas Pierce, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair, W/ Distinction;

                        Brady Slack, CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair; CERT, Diesel Power/Equipment Repair,

Stockton:         Bannon Fuchs, AAS, Diesel Power Technology, Summa Cum Laude; CERT, Basic Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction; CERT, Diesel Power/Equipment Repair, w/ Distinction;

Sycamore:       Nancy Bobulski, CERT, Administrative Assistant, w/ Distinction;

                        Anousone Bouttaphanh, CERT, Application Specialist, w/ Distinction;

                        Michael Brons, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Ashley Bryer, Associate in Science, Cum Laude;

                        Justin Buck, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Debra Byrd, AAS, Office Systems, Cum Laude; CERT, Administrative Assistant, w/ Distinction; CERT, Application Specialist, w/ Distinction;

                        Clifton Chesser, Associate in Science, Cum Laude;

                        Jason Coddington, Associate in Science;

                        Jodi Coddington, CERT, Esthetics, w/ Distinction;

                        Kaitlynn Courier, Associate in Arts;

                        Andrew Dirienzo, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        David Dirienzo, CERT, Basic Welding Technology, w/ Distinction;

                        Mary Edwards, Associate in Science;

                        Raelyn Erickson, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Amanda Ericson, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude; Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Darby Fisher, CERT, Criminal Investigations, w/ Distinction; CERT, Criminal Justice Management, w/ Distinction;  CERT, Social Role of Law Enforcement, w/ Distinction;

                        Melody Flanigan, CERT, Esthetics, w/ Distinction;

                        Edwin Flores, Associate in Science, Cum Laude;

                        Robert Gineman, Associate in Science, Cum Laude;

                        Angela Gockman, AAS, Registered Nursing;

                        Jennifer Gonzalez, Associate in Science;

                        Leah Gonzalez, Associate in Arts;

                        Sydney Goodman, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Shawna Hackler, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Julia Holbert, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Kyler Jacobson, AAS, Criminal Justice-General;  CERT, Criminal Investigations, w/ Distinction; CERT, Criminal Justice Management; CERT, Social Role of Law Enforcement;

                        Charles Johnson, AAS, Computer-Aided Mechanical Design, Magna Cum Laude;

                        Karly Kelley, Associate in Arts;

                        Kimberly Kelley, Associate in Science;

                        Kristan Koeplin, Associate in Engineering Science;

                        Travis Koeppen, AAS, Automotive Technology, Cum Laude;  CERT, Basic Automotive Technology, w/ Distinction; CERT, Advanced Automotive Technology, w/ Distinction;

                        Dorothda Kollie, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Logan Lee, Associate in Science;

                        Elva Lozano, Associate in Science, Cum Laude;

                        Martin Malone, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Danika McKenna, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude; Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Diane Miller, CERT, Application Specialist;

                        Emilee Mitchell, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Morgan Neal, CERT, Medical Billing and Coding, w/ Distinction;

                        Shannon O'Malley, AAS, Registered Nursing;

                        Justin Otte, Associate in Science, Cum Laude;

                        Francesco Pascolini, Associate in Engineering Science;

                        Jace Pesina, CERT, EMT;

                        Alexis Raymer, Associate in Science;

                        Jonathan Regnery, Associate in Arts;

                        Rachael Richardson, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Wilnar Roberts, Associate in Science;

                        Kaitlin Scarpa, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                        Jill Schneider, CERT, Basic Nurse Assisting;

                        Krista Thornburg, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                        Tristen Trotter, Associate in Science;

                        Jordy Valdivia, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Kelleigh Veith, CERT, Esthetics, w/ Distinction;

                        Jesse Verkler, Associate in Science;

                        Amanda Weides, AAS, Ornamental Hort/Nursery Mgt, Summa Cum Laude; CERT, Sustainable Horticulture, w/ Distinction; CERT, Nursery Management, w/ Distinction;

                        Keara Winters, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                        Tyler Zimmer, Associate in Science,

           

Waterman:       Victoria Ferlias, Associate in Arts;

                        Joseph Gushi, CERT, EMT, w/ Distinction;

                        Michael Mattingly, Associate in Science;

                        Tiara Overton, CERT, Basic Nurse Assisting, w/ Distinction;

                        Zakary Schultz, CERT, EMT;

                        William Sundstrom, CERT, EMT,

           

 Alabaster, AL:             Dunn Mizell, Associate in Science,

El Dorado Hills, CA:  Loren Luke, Associate in Science,

Homestead, FL:          Armando Martinez, Associate in Science, Magna Cum Laude

Tavernier, FL:             Cody Richards, Associate in Arts, Magna Cum Laude

Hammond, IN:            Lalita Motley, Associate in Science,

Italy:                           Giulia Dong, Associate in Science,

Thompsons Station, TN: Alexandyr Card, Associate in Arts, Summa Cum Laude

Wauwatosa, WI:         Ryan Griffin, Associate in Science,

Sharon, WI:                 Jessica Wakefield, Associate in Science,

 

Related: